Уряд пропонує виплачувати молодим вчителям додатково 21 тисячу гривень на рік

У проєкті бюджету на 2020 рік, який уряд вніс до парламенту до другого читання, передбачено виплату одноразової допомоги молодим вчителям у розмірі 21 тисячі гривень. Про це повідомив прем'єр-міністр України Олексій Гончарук під час презентації бюджету 5 листопада, передає Громадське.

«Ми як держава в першу чергу звертаємо зараз увагу на становище молодих вчителів, тому що, в першу чергу, у них умови оплати зараз гірші, вони отримують менше надбавок. З іншого боку — тому що ми хочемо показати молоді, що бути вчителем — це престижно. Тому ми маємо намір впродовж наступних років значно покращити становище молодих вчителів, які збираються йти працювати у школі», — повідомив Гончарук.

За його словами, наразі в Україні на роботу до шкіл приходить мало молодих вчителів, через що вже невдовзі всі ті вчителі, які працюють у школах, можуть вийти на пенсію. Тому в уряді пропонують фінансово стимулювати молодих педагогів працювати в українських школах.

Як йдеться з урядової презентації, уряд пропонує у 2020 році виплатити молодим вчителям по 21 тисячі гривень. Ця допомога торкнеться близько 73,9 тисячі педагогів.

Загальні видатки на освіту у 2020 році мають скласти 145,1 мільярда гривень.