Уряд виділить додатково майже 500 млн грн на зарплати вчителям та лікарям

Кабінет міністрів України планує виділити додаткові 497,1 мільйона гривень на виплату заборгованості із зарплат вчителям та лікарям. Про це повідомив прем'єр-міністр України Олексій Гончарук, передає пресслужба Кабміну.

«Уже завтра (27 листопада — ред.) уряд перерозподілить 171,1 млн грн на зарплати для вчителів та спрямує ще додатково 326 млн грн на дофінансування медичної субвенції, зокрема на зарплати лікарям», — повідомив Гончарук.

В уряді повідомили, що у 2020 році змінять механізм нарахування медичних субвенцій, з яких здійснюються виплати зарплат, тому подібні ситуації із затримкою у виплаті зарплат не повторюватимуться.

Також в уряді змінили принцип нарахування коштів з бюджету на зарплати вчителям. Зокрема, зарплата вчителів залежатиме від кількості дітей, яким вони викладають.

«Простіше кажучи, раніше платили заробітну плату за кількістю дітей, яка значно менша від реалістичної. А насправді це означає, що вчителі недоотримували гроші на зарплати протягом останніх років. Ми нарешті цю проблему виправляємо і додаємо 2,2 млрд грн для того, щоб враховувати ту кількість учнів, яка є реалістичною», — повідомляють у Кабміні.

Нагадаємо, 26 листопада Зеленський у відеозверненні доручив уряду погасити заборгованість із виплати зарплати вчителям та лікарям.