Уряд затвердив страхову ціну на газ

Кабінет міністрів України ухвалив рішення про запровадження страхової (гарантованої) ціни на газ, яка діятиме навіть у випадку, якщо ціни на газ зростуть через відсутність транзиту російського газу. Про це повідомив прем'єр-міністр України Олексій Гончарук за підсумками засідання уряду 27 листопада, передає Громадське.

«Українець буде захищений від коливань ціни на газ. Відповідне рішення — гарантована ціна на газ — ми сьогодні (27 листопада — ред.) на уряду ухвалили», — повідомив Гончарук.

Він зазначив, що уряд обговорив цю пропозицію до ціни на газ з Нафтогазом та знайшов з компанією порозуміння з цього приводу.

Гончарук зазначив, що у випадку, якщо нового контракту на транзит газу не буде, то ціна на газ зросте. Тому уряд ухвалив рішення, яким цю ціну зафіксували на період опалювального сезону.

«Це означає, що ціна на газ у платіжках буде за розрахунком 8 грн/кубометр на весь опалювальний період. Це рекордно низька ціна для опалювального сезону за останні 2 роки», — додав Гончарук.

Він додав, що рішення уряду захищатиме українців від коливань цін на газ, тому тарифи для споживачів зростати не будуть.