В акваторії Чорного моря зазнало пошкоджень судно флоту України

В акваторії Чорного моря отримало пошкодження одне із суден Військово-морських сил Збройних сил України. Для допомоги аварійному кораблю та повернення його до пункту постійної дислокації організували спецоперацію.

Про це повідомив Головнокомандувач ЗСУ Валерій Залужний у Facebook.

Він розповів, що судно було пошкоджене через різке погіршення погодних умов. Після оцінювання ситуації судно поставили на якір, щоб провести заходи «боротьби за живучість».

Окрім того, ВМС розгорнули пункт управління пошуково-рятувального забезпечення та зв'язалися з іншими відомствами. До операції залучили 8 кораблів та катерів та чотири повітряні судна.

За словами Залужного, аварійну ситуацію на судні вже вдалося стабілізувати, а загрози життю особового складу та втрати судна немає.

Наразі ще триває операція щодо надання допомоги аварійному кораблю та повернення його до пункту постійної дислокації.

Як зазначив у Facebook перший заступник голови комітету Верховної Ради з нацбезпеки Михайло Забродський, йдеться про судно розмагнічування U-811 «Балта».

Воно зазнало лиха біля острова Зміїний. Аварія сталась ще зранку 13 жовтня під час виконання завдань за призначенням екіпажем українського судна. Як вказує Забродський, судно втратило хід та має щонайменше два затоплені відсіки.

Протягом доби спроби ВМС України та Одеського морського порту для порятунку «Балти» не принесли очікуваного результату, тож залучили морський буксир та патрульні катери.

А ввечері до виходу в море на рятувальну операцію підготували СРК «Сімферополь», який проходить заводські ходові випробування в Одесі, пише Забродський.