В Україні нові правила отримання водійських прав

З 19 жовтня набули чинності зміни в правилах отримання водійських прав, які Кабінет Міністрів вніс у квітні цього року. Про це йдеться на сайті Головного сервісного центру МВС.

Серед головних нововведень - запровадження відеофіксації складання іспитів на знання правил дорожнього руху і навичок водіння. Це повинно запобігти, наприклад, поширеній практиці, коли водій тільки повертає кермо, а педалями і важелем перемикання передач управляє екзаменатор.

Скласти іспит у сервісному центрі можна буде впродовж лише двох років після закінчення автошколи. Раніше цей термін становив 10 років.

Свідоцтво про закінчення курсів в автошколі більше не видаватимуть у паперовому вигляді. Замість цього передбачені електронні свідоцтва, які відразу потраплятимуть в Єдиний держреєстр МВС. Викладачі й інструктори з водіння також зобов'язані вносити в спеціальний електронний журнал інформацію про час проведення занять і транспортний засіб, який вони використовують.

Допускається також індивідуальний порядок підготовки, перепідготовки та підвищення кваліфікації водія.

Випускники профтехучилищ, які пройшли навчання з підготовки водіїв, допускаються до складання іспитів без додаткового навчання в автошколі.

Також спрощується механізм акредитації установ. Її проводитимуть регіональні сервісні центри МВС, а не головний.