В Україні скасували норму втрат енергоресурсів у виробництві

Кабінет міністрів України скасував нормування витрат паливно-енергетичних ресурсів при виробництві товарів. Про це повідомив у Facebook голова Державного фонду енергоефективності Сергій Савчук.

«Нормування питомих витрат паливно-енергетичних ресурсів було елементом системи адміністративно-планової економіки та передбачало контроль за нераціональне використання енергії. В умовах ефективної економічної моделі (ринкової) держава не може регулювати ні витрати на виробництво одиниці продукції, ні обсяг продукції — ці функції виконує конкурентний ринок», — повідомив Савчук.

За його словами, підприємства самі зацікавлені у тому, щоб використовувати якнайменше енергоресурсів при виробництві, адже від цього залежить конкурентоздатність їхньої продукції. Рішення про скасування норм з використання енергії сприятиме дерегуляції та спрощенню умов ведення бізнесу.

Водночас у Держенергоефективності повідомили, що розробили новий механізм, який має стимулювати підприємства ощадніше використовувати енергоресурси. Наразі цей механізм опрацьовують в уряді.