В Україні з'явиться Служба військового капеланства

Верховна Рада ухвалила у другому читанні та в цілому законопроєкт №4626 про створення в Україні Служби військового капеланства.

Про це повідомляє пресслужба парламенту.

За відповідний документ проголосував 291 народний депутат. 

Зокрема, проєкт закону передбачає створення Служби військового капеланства як структурного підрозділу у складі військових формувань ЗСУ та закріплення статусу військових капеланів як військовослужбовців.

Це передбачає запровадження відповідних квот конфесійного представництва та мандату на право здійснення військової капеланської діяльності.

У ЗСУ зазначають, що згідно із законопроєктом, кількість військових капеланів не може становити менше ніж 0,15% від граничної чисельності службовців для Збройних сил, Нацгвардії, Держприкордонної служби та інших законних військових формувань.

Окрім того, цей документ передбачає створення Міжконфесійних рад із питань військового капеланства при Міноборони та Міністерстві внутрішніх справ.

Також законопроєкт визначає, що інформація особистого характеру, яку військові розповідають капеланам, є конфіденційною. Військовий капелан має право не відповідати на запитання щодо фактів і обставин, які стали йому відомі під час сповіді.

Як відомо, капелани - це священнослужителі, які поєднують свій церковний сан з іншою діяльністю. Капеланом може бути громадянин України з вищою богословською освітою, який є священнослужителем зареєстрованої в Україні церкви чи релігійної організації та який отримав мандат від власної церкви на право здійснювати капеланську діяльність.