В українській армії невдовзі дозволять жінкам обіймати будь-які посади

В Україні досі є обмеження щодо посад у Збройних силах, які можуть обіймати жінки. Упродовж «місяця-двох» в армії планують скасувати усі обмеження.

Про це розповіла радниця головнокомандувача ЗСУ з гендерних питань Вікторія Арнаутова в етері «Радіо Свобода».

За її словами, у Військово-морських силах залишаються декілька посад, які є забороненими для жінок. Тож у ЗСУ планують протягом одного чи двох місяців скасувати обмеження.

Арнаутова зазначила, що йдеться про бойові посади, зокрема посади на кораблях, що пов'язані з отруйними та вибуховими речовинами.

«Логіка така (щодо зняття обмежень, - ред.) — це не означає, що ми хочемо загнати жінок на ці посади. Це такі міжнародні підходи: у законодавстві не повинно бути жодних обмежень для будь-кого. Коли в нас є обмеження, то виходить, що ми не дозволяємо жінці самостійно ухвалювати рішення щодо своєї долі, об’єктивізуємо її», — пояснила радниця головнокомандувача ЗСУ.

Станом на початок 2021 року в ЗСУ служать та працюють приблизно 57 тисяч жінок. Серед цивільних працівників ЗСУ жінки становлять понад 54% від загальної кількості цивільного особового складу. Проходить службу в ЗСУ 31 тисяча жінок — це 15,6% від загальної кількості військових.