В Укроборонпромі представили перший український військовий квадрокоптер

Підприємство «Меридіан», яке входить до складу державного концерну Укроборонпром, презентувало потенційним замовником власну розробку — квадрокоптер «Берегиня» для розвідувальних операцій. Про це йдеться на сайті концерну.

Зазначається, що підприємство отримало запит на розробку квадрокоптера від Міністерства оборони у березні 2019 року.

Керівник проєкту розробки, 23-річний працівник заводу Максим Шеремет, зазначив, що «воєнні події на сході України показали переваги використання безпілотних літальних апаратів».

«Завдяки малим габаритам, високій маневровості, відносній простоті експлуатації та використання вони (квадрокоптери, — ред.) стають надійними, а інколи й незамінними засобами підвищення ефективності військових підрозділів збройних сил, вирішуючи завдання розвідки, наведення та інші», — сказав він.

Як повідомляється, «Берегиня» — перший військовий квадрокоптер вітчизняного виробництва. Його рама надрукована із карбону за допомогою 3D принтера, вага — до 2 кг.

Час повного розгортання комплексу, за умови підготовки операторів — до 2 хвилин. Безпілотник за 3 секунди набирає висоту 100 метрів. При швидкості вітру 20 м/с (тропічний шторм) у ручному режимі ним можна керувати без обмежень.