В "Укрзалізниці" пропонують підвищити ціни на пасажирські квитки

"Укрзалізниця" проситиме державу збільшити рівень цін на пасажирські квитки до рівня собівартості пасажирських перевезень через те, що компанія отримує збитки від пасажирських перевезень. Про це повідомив голова правління "Укрзалізниці" Євген Кравцов в інтерв’ю УНІАН.

«З цим потрібно щось робити. Тому ми піднімаємо питання на рівень держави - нам потрібно переходити на модель договору з публічних послуг. Це означає, що "Укрзалізниця" повинна надавати послуги державі не нижче собівартості, що дозволить збільшити парк і зробити послугу з перевезень беззбитковою для компанії», - зауважив голова правління.

Водночас Кравцов визнав, що "Укрзалізниця" не може самостійно задовольнити попит на залізничні перевезення попри те, що щороку збільшує обсяги пасажирських перевезень. Такі перевезення, навіть незважаючи на високий попит, залишаються збитковими для компанії.

Зменшувати збитковість пасажирських перевезень "Укрзалізниця" планує шляхом підвищення ефективності витрат.

«Маємо велике поле для оптимізації фонду заробітної плати та підвищення продуктивності праці. Бачимо в цьому одне з ключових джерел покращення операційної діяльності компанії», - повідомив Кравцов.