Верховна Рада дозволила повторно безоплатно отримувати профтехосвіту

Депутати Верховної Ради схвалили законопроєкт №7293, який дозволяє українцям отримувати другу професійну технічну освіту за кошти державного чи місцевого бюджетів.

Про це йдеться на сайті парламенту.

За словами голови партії «Слуга народу» Олени Шуляк, документ дозволить безоплатно здобувати професійну освіту за іншими професіями, але не раніше ніж через 3 роки після завершення безоплатного здобуття професійної освіти за попередньою професією.

Претендувати на повторну безоплатну професійну освіту можна за умови наявності підтвердженого 2-річного страхового стажу, а також вільних місць після зарахування людей, які безоплатно здобуватимуть таку освіту вперше.

Повторну освіту можна буде здобути й без 3-річного періоду та необхідного страхового стажу.

На неї зможуть претендувати люди, які за станом здоров’я втратили можливість виконувати роботу за отриманою раніше професією.

Також таку освіту можна буде отримати за умови запиту для невідкладного забезпечення потреб держави або регіону.

Також депутати дозволили здобувати професійну освіту без одночасного здобуття повної загальної середньої освіти, яку можна буде здобути пізніше.

Крім того, Рада заборонила закладам професійної освіти відмовляти у прийнятті документів та у зарахуванні на навчання на умовах державного чи регіонального замовлення за відсутності реєстрації місця проживання особи на території відповідної територіальної громади.