Верховний суд просить Зеленського ветувати закон про діяльність органів суддівського врядування

Верховний суд просить президента Володимира Зеленського ветувати ухвалений парламентом закон «Про внесення змін до деяких законів України щодо діяльності органів суддівського врядування» (№1008). Про це передає пресслужба суду.

У зверненні до президента судді підкреслили, що закон формує потенційні загрози незалежності суддів, а його прийняття призведе до реального посягання на їх незалежність.

Ухвалений законопроєкт передбачає, що склад Верховного суду скорочується з 200 до 100 суддів. Тож у зверненні підкреслили, що кількість суддів Верховного Суду може змінюватися, але спочатку потрібно укомплектувати кваліфікованими кадрами суди першої та апеляційної інстанцій, забезпечити єдність судової практики.

«Ми не почули від міжнародних організацій іншої думки, крім тієї, що поспішне прийняття змін до Закону України "Про судоустрій і статус суддів" та окремих законів України щодо діяльності органів суддівського врядування, не обговорення цих змін фактично "ставить під сумнів надійність України як партнера ключових європейських інституцій"», — зазначила голова Верховного суду Валентина Данішевська.

Нагадаємо, 16 жовтня Верховна Рада ухвалила в другому читанні та в цілому президентський законопроєкт про судову реформу.