Верховний Суд України зобов’язав Зеленського особисто розглядати звернення громадян

Верховний Суд України постановив, що глава держави повинен особисто розглядати звернення громадян, спрямованих на його адресу. Про це йдеться у повідомленні ВСУ у Facebook.

"Велика Палата Верховного Суду задовольнила позов про визнання протиправною бездіяльності президента України – голови Ради національної безпеки і оборони України.

Так, позивач – інвалід війни звернувся до Президента України зі зверненням, у якому просив особисто письмово повідомити його про результати перевірки фактів, викладених у поданій ним раніше заяві. Однак це звернення було передане апаратом Адміністрації президента для розгляду до іншого органу державної влади", - йдеться у заяві суду.

Велика Палата ВС дійшла висновку, що звернення осіб, вказаних у ч. 2 ст. 14, ч. 2 ст. 15, ч. 2 ст. 16 Закону України "Про звернення громадян" повинні розглядатися керівниками державних органів особисто. Зазначений порядок стосується також і президента України.

Така позиція викладена у постанові Великої Палати ВСУ від 12 листопада 2019 року у справі № 9901/21/19 (провадження 11-810заі19).