Власники автівок на іноземних номерах почали нести відповідальність за порушення правил дорожнього руху

Система автоматичної автофіксації порушень правил Дорожнього руху почала реєструвати порушення, скоєні власниками автомобілів на номерах з іноземною реєстрацією.

Про це заявив заступник міністра внутрішніх справ Антон Геращенко у Facebook.

"Це означає, що з учорашнього дня іноземні громадяни, що заїхали на своїх авто в Україну, і громадяни України, що їздять на машинах з номерами іноземної реєстрації, почнуть нести відповідальність за перевищення швидкості та порушення інших правил дорожнього руху", - повідомив заступник міністра.

Він зазначив, що проєкт був реалізований спільно з Державною прикордонною службою України (ДПСУ).

"Як це працює? Прикордонник при в'їзді авто на номерах іноземної реєстрації вносить у базу даних номер машини, ПІБ і паспортні дані того, хто був за кермом. Надалі, якщо водій на цій машині перевищить швидкість, то система автоматично знаходить дані порушника, взявши їх з бази даних ДПСУ", - пояснив Геращенко.

За його словами, при виїзді з України такої автівки, прикордонники фіксуватимуть факт порушення ПДР під час перебування на території країни та інформуватимуть про це водія-іноземця, пропонуючи сплатити штраф. У випадку відмови, йому буде заборонено в'їзд в Україну.

"Якщо власник авто на іноземних - громадянин України відмовиться платити штраф, то документи будуть направлятися за загальною процедурою в Державну виконавчу службу для стягнення через арешт майна або банківських рахунків", - повідомив Геращенко.