Вибори-2020 у США: Facebook і Instagram будуть приховувати fake news і позначати державні ЗМІ

Facebook і Instagram вводять нові правила боротьби з fake news напередодні виборів президента США, говориться в офіційному блозі Facebook Newsroom.

Що це означає: тепер модератори будуть ретельніше шукати недостовірний контент і позначати його в соцмережах значком "помилкова інформація". Подивитися такий контент буде можна, але доведеться натиснути на додаткову кнопку. Також Facebook запитає вас, якщо ви захочете поділитися таким контентом у себе на сторінці. Таким записам будуть "різати" охоплення в Facebook і, можливо, закриють доступ в стрічці Instagram.

Також співтовариствам тепер доведеться пройти процедуру верифікації. Якщо у сторінки велика аудиторія в США, то в описі до неї з'являться додаткові відомості про її власника: юридична назва, адреса і телефон організації.

У державних ЗМІ тепер теж з'явиться свій значок. Що розуміється під "державними ЗМІ": це "медійні організації, які повністю або частково знаходяться "під редакційним контролем влади їх країн".

"Ми будемо вимагати від цих сторінок більшої прозорості, оскільки вони поєднують функцію формування думок з підтримкою інтересів своїх держав", - пояснюють в блозі причину такого нововведення.

Проте, чиновники, політики і кандидати в президенти США отримають додатковий захист від хакерських атак. Ці заходи - реакція на скандал з компанією Cambridge Analytica, яка незаконно отримала дані 50 млн користувачів, щоб використовувати їх для політичної реклами.