Викладачку педуніверситету Драгоманова, яка назвала мовний закон «фашистським», звільнили

Професорка кафедри культурології та філософської антропології Національного педагогічного університету імені Михайла Драгоманова Євгенія Більченко повідомила про своє звільнення.

Про це вона написала у Facebook.

У своєму дописі вона заявила, що для цього керівництво закладу нібито ліквідувало цілу кафедру. Окрім того, вона зазначила, що посідає перше місце у рейтингу викладачів своєї кафедри за показником наукової діяльності.

«Не змогли нічого довести: ні профнепридатність, ні аморальний вчинок ㅡ нічого з того, що закидали. За час відсторонення від педагогічної роботи я зайнялася науковою так щільно, що це видно з мого рейтингу... У мене не просто перше місце, а перше місце з немислимим відривом. Про це в університеті всі знають», - сказала Більченко.

Вона також зазначила, що ні про що не шкодує, та додала, що близько третини своїх наукових конференцій і статей вона здійснила спільно з російськими колегами.

«Я була щаслива, дякую, коли ми збиралися разом від Луцька до Москви, від Дрогобича до Петербурга. Мені б хотілося, щоб світ знав, як в Україні поводяться з політичними інакодумцями», - наголосила Більченко.

Попри те, що Євгенія Більченко зазначає про своє звільнення, у документі, який вона опублікувала, вказано, що за рішенням Вченої ради та ректора університету ліквідується кафедра культурології та філософської антропології. Самій викладачці пропонують за згодою переведення на «інші вакантні посади в університеті».

Нагадаємо, у січні Євгенія Більченко після посилення дії закону «Про забезпечення функціонування української мови як державної» назвала його «фашистським», а Україну - «американською колонією».