Виведення проституції з тіні - це запорука забезпечення порядку і безпеки в цій індустрії, - Супрун

В такому форматі, який наразі існує в Україні, робота в секс-індустрії залишається вкрай небезпечним явищем, а права працівників порушуються. Про це колишня очільниця МОЗ Уляна Супрун написала у Facebook.

В своєму пості вона нагадала про депутата президентської партії "Слуга народу" Богдана Яременка, який під час роботи 29 жовтня в сесійній залі парламенту листувався в онлайн-мережі знайомств з проституткою.

"Вчора ми всі стали свідками того, що голова комітету Верховної Ради України з питань зовнішньої політики і міжпарламентського співробітництва, серед іншого, точно не вміє робити дві речі — берегти таємниці та говорити чесно без примусу", - написала Супрун.

Вона зауважила, що саме по собі явище надання секс-послуг нікуди не зникне.

"Оціночна кількість працівників секс-індустрії в Україні складає близько 80 тисяч людей... Ці жінки та чоловіки переважно через скрутні життєві обставини залишаються сам на сам зі своїми проблемами. За даними досліджень в Україні, 46,6% з них зазнавали насильства під час надання послуг за винагороду — словесного приниження, погроз, примушування до безкоштовного надання послуг, побиття чи зґвалтування", - зазначила Супрун.

Вона навела основні проблеми, з якими стикаються секс-працівники: примушування або вища оплата за секс без презервативу, велика кількість сексуальних партнерів, ризик захворіти на ВІЛ і хвороби, що передаються статевим шляхом, ризик незапланованої вагітності, абортів та викиднів, ризик мати алкогольну чи наркотичну залежність та серйозні проблеми з психічним здоров’ям.

Виведення проституції з тіні — це запорука забезпечення порядку та безпеки у цій індустрії для тих людей, які надають такі послуги, тих, хто ними користується, та їх регулює, впевнена Супрун.

При цьому важливо розрізняти поняття легалізації та декриміналізації проституції, підкреслила вона.

"Перше означає регулювання з боку уряду та визнання роботи в секс-індустрії законною лише за певних визначених державою умов. Регулювання може включати низку методів - від вимог щодо зонування місцевості, де такі послуги можна отримати, та обмеження реклами до обов'язкових та часом примусових медичних оглядів працівників індустрії", - пояснила Супрун.