Якщо ефективність вакцини Sinovac Biotech буде менше 70%, фармкомпанія відшкодує кошти Україні у повному обсязі - Степанов

Ефективність вакцини на рівні 50% та більше достатня для підтвердження її дієвості та затвердження більшістю медичних регуляторів, зокрема ВООЗ, FDA. Але на вимогу Міністерства охорони здоров'я України договір з китайським фармвиробником Sinovac Biotech передбачає ефективність вакцини проти COVID-19 на рівні не менше ніж 70%.

Про це міністр охорони здоров'я Максим Степанов заявив на брифінгу 13 січня.

Так, за його словами, звіт Інституту Бутантан стосується лише Бразилії, а клінічні випробування проводили у різних країнах світ, тому МОЗ очікуватиме на узагальнений звіт від компанії-виробника.

Міністр додав, що у разі, якщо вакцина не буде відповідати стандартам, зазначеним у договорі з МОЗ України, компанія Sinovac Biotech відшкодує кошти державі у повному обсязі.

«У нас є банківська гарантія», — запевнив Степанов.

Він також підкреслив, що МОЗ веде перемовини й з іншими виробниками вакцини проти COVID-19.

Нагадаємо, китайська вакцина Sinovac Biotech проти COVID-19 під час останнього етапу тестувань у Бразилії показала загальну ефективність 50,38%.

Раніше проведені клінічні випробування вакцини Sinovac Biotech у різних країнах, за результатами проміжних даних, показали ефективність препарату до 97%. Так, ІІІ фазу клінічних випробувань вже було проведено в Індонезії (1600 пацієнтів, ефективність 97%) та Туреччині (1325 пацієнтів, ефективність 91%). 

Міністерство охорони здоров’я уклало контракт про постачання на територію України в максимально короткі терміни вакцини проти COVID-19 виробництва китайської компанії Sinovac Biotech в обсязі 1,9 млн доз.

Українська група фармацевтичних компаній «Лекхім» уклала з Sinovac Biotech угоду щодо постачання у І півріччі 2021 року 5 млн доз вакцини проти COVID-19.