ЄСПЛ зобов'язав Україну виплатити двом колишнім в'язням майже 25 тисяч євро

Європейський суд з прав людини ухвалив рішення, в якому зобов'язав Україну виплатити майже 25 тисяч євро двом українцям, які раніше були ув'язнені. Про це повідомляє Укрінформ.

У справі «Смілянська проти України» ЄСПЛ визнав порушення Європейської конвенції з прав людини щодо умов тримання у СІЗО, достатності підстав тримання під вартою та ненадання необхідного медичного забезпечення.

У лютому 2011 року проти Вікторії Смілянської порушили кримінальне провадження за підозрою у нелегальному придбанні, зберіганні та поширенні наркотиків. Від січня до листопада 2011 року вона перебувала у Харківському СІЗО.

ЄСПЛ постановив, що Україна мусить виплатити позивачці 10 тисяч євро за нематеріальні збитки.

У справі «Мельник проти України» Європейський суд визнав неналежне поводження з особою у відділку міліції та неефективного розслідування в Україні цього факту. Також суд визнав порушенням прав погані умови тримання позивача у колоніях, а також примус його до зізнання у злочині.

Миколу Мельника засудили за участь у пограбуванні, що сталося у Києві у січні 2007 року. У червні 2018 року він звільнився з місць позбавлення волі після відбуття покарання.

Суд зобов'язав Україну виплатити 12 тисяч євро за нематеріальні збитки, 2760 євро судових витрат та 30 євро компенсації за поштові відправлення.