З 2021 року українцям потрібен дозвіл на в'їзд в Шенген

Для громадян України ускладняться візити до Європи. Їм доведеться проходити додаткові процедури, щоб вилетіти в країни Шенгену в туристичних або ділових цілях. Как пише BigTimeDaily, c січня 2021 року Євросоюз введе в дію ETIAS - Європейську систему інформації та авторизації подорожей (European Travel Information and Authorisation System). Вона торкнеться громадян тих держав, на яких поширюються угоди про безвізовий в`їзд в будь-яку з 26 країн Шенгенської угоди. Зокрема, українців. Про це повідомляє zagorodna.com.

Розробники ETIAS ставили головною метою безпеку для європейців і відстеження всіх відвідувачів, які приїжджають в Шенген з понад 60 країн, звільнених від віз. Тим, хто ніякої загрози не несе, буде оперативно і автоматично видано дозвіл на в'їзд.

Система була вперше представлена ​​громадськості в 2016 році, і вже тоді президент Єврокомісії Жан-Клод Юнкер розповів про її головне призначення: «Це спосіб дізнатися, хто відвідує Європу ще до того, як він сюди приїде». У прес-релізі Євросоюзу розвіюються помилки тих, хто вважає ETIAS візою. Особливо підкреслюється, що це не віза, а дозвіл на поїздку.

Повний список країн, громадяни яких повинні будуть авторизуватися в цій системі для відвідування Шенгену, зазначений на офіційному сайті ETIAS.