З українських портів вийшов перший караван із зерном

Сьогодні зранку 5 серпня із портів Великої Одеси вирушив перший караван суден із українським збіжжям. На борту трьох балкерів NAVI STAR, ROJEN та POLARNET — 57 тисяч тонн української кукурудзи, яка прямує до Туреччини, Великої Британії та Ірландії.

Про це повідомив у Facebook міністр інфраструктури Олександр Кубраков.

Цей караван поновив судноплавство з порту «Чорноморськ». Кубраков розраховує, що безпекові гарантії, які надали ООН та Туреччина, будуть працювати і надалі, а експорт продовольства з наших портів «стане стабільним та прогнозованим для всіх учасників ринку».

Для цього, за його словами, Мінінфраструктури планує забезпечити здатність портів обробляти понад 100 суден на місяць. Попри те, що «зерновий коридор» уже запрацював на вихід, метою є повноцінна робота портів в обох напрямках.

«Ми отримуємо заявки судновласників, які готові заходити в наші порти під завантаження, і перший захід очікується вже завтра. Наша ціль — 3 та більше млн тонн експорту агропродукції щомісяця з портів "Одеса", "Чорноморськ" та "Південний"», — уточнив Кубраков.

Він додав, що такі кроки потрібні не тільки українській економіці, а й усьому світу. Що швидше Україна зуміє вивезти 20 млн тонн минулорічного врожаю та розпочати експорт нового — то швидше покращиться продовольча ситуація у світі.

Нагадаємо, перше судно з українською кукурудзою вийшло з Одеського порту 1 серпня, а вже ввечері 2 серпня прибуло до Туреччини. Корабель уже пройшов перевірку і тепер прямує до порту Триполі в Лівані.