За касовий апарат у смартфоні кожен ФОП заплатить 1000 гривень на місяць

Касові апарати в смартфоні обійдуться українським підприємцям від тисячі гривень в місяць - це приблизна вартість послуг у програмі Державної податкової служби, яка буде доступна до безкоштовного скачування з 1 січня 2020 року. Про це в інтерв'ю LIGA.net розповіла представниця парламентської фракції "Слуга народу" і одна з авторів закону про "тотальної фіскалізації" Роксолана Підласа.

"Розповіді про те, що РРО обійдеться підприємцям в 50 тисяч - 70 тисяч гривень - це точно неправда. Зараз податкова має обрати один з восьми додатків для РРО в смартфоні - він буде безкоштовним. Ймовірно, у нього буде плата за обслуговування, але мова йде про символічну суму - близько 1000 на місяць. Навіть для ФОП першої групи з обігом 300 тисяч грн це не такі великі гроші", - сказала Підласа.

За її словами, підприємців ніхто не змушує користуватися додатком ДПС - також можна підключитися до альтернативних варіантів від інших постачальників.

"Можу навести приклад з поданням звітності: це можна робити через електронний кабінет в ДПС, можна - через більш зручні сторонні сервіси, необов'язково платні", - зазначила депутат.