Закрити лікарняний можна буде онлайн — Кабмін

В уряді працюють над переведенням лікарняних в електронну форму. Надалі це надасть українцям можливість не йти до лікарні для того, аби закрити лікарняний. Це можна буде зробити онлайн. Про це повідомив міністр Кабінету міністрів України Дмитро Дубілет в інтерв'ю Економічній правді.

«Повністю перевести їх (лікарняні — ред.) в електронну форму на цьому етапі не вдасться. Але ми зможемо зробити електронний облік цих лікарняних і за рахунок цього позбудемося від такого явища, як підробка лікарняних», — повідомив Дубілет.

За його словами, щороку і роботодавці, і держава витрачають великі кошти на виплати за підробленими лікарняними, водночас після запровадження реєстру лікарняних, підробити їх буде складніше, а процес отримання лікарняного стане прозорішим.

«Приємний бонус для українців буде полягати у тому, що закрити лікарняний можна буде віддалено, до лікаря для цього йти не потрібно. Ти зможеш зателефонувати лікарю та сказати: «Я одужав, закривайте, я хочу на роботу», — повідомив Дубілет.