Закупівлю «пакунків малюка» на 2021 рік в черговий раз перенесли

В Україні на три тижні перенесли тендер на визначення виробника «пакунка малюка» у 2021 році. Компанія, якій віддали право на проведення тендеру, внесла зміни до документації, що залишило лазівки для корупції.

Про це йдеться у пресрелізі проєкту «Пакунок малюка», передає Громадське.

Про закупівлю понад 100 тисяч «пакунків малюка» оголосили у системі ProZorro 28 квітня. Замовником тендеру є Міністерство соцполітики, а проводити тендер має ДП «Українські спеціальні системи».

У «Пакунку малюка» зазначали, що це підприємство створили при Міністерстві цифрової трансформації для закупівлі комп'ютерів та програмного забезпечення, тож у нього немає досвіду закупівель дитячої та швейної продукції.

Як кажуть у проєкті, за тиждень до завершення терміну подавання на тендер УСС змінили тендерну документацію на прохання Мінсоцполітики.

«Додали нову вимогу від учасників — надати гарантійні листи на товар конкретного постачальника. Водночас постачальник відмовляється давати такі листи всім, окрім обраних компаній (нібито авторизованих в Мінсоцполітики)», — зазначили у «Пакунку малюка».

Через це один з учасників тендеру поскаржився в Антимонопольний комітет на нові вимоги. Тоді УСС у день подачі пропозицій на тендер визнали порушення, а також прибрали зміни у документацію та перенесли термін подачі на тендер на три тижні.

У проєкті наголосили, що зараз в Україні залишилось декілька десятків «бебі-боксів», тому батьки мають оформлювати картку «ПриватБанку» для отримання грошової допомоги.