Зеленський анонсував ремонт 6,5 тисячі км доріг, реконструцію аеропортів та реставрацію культурної спадщини України до кінця 2021 року

Президент Володимир Зеленський окреслив основні напрямки розвитку та розбудови інфраструктури в Україні до кінця 2021 року.

Про це він розповів під час виступу на Всеукраїнському форумі «Україна 30. Інфраструктура», передає пресслужба глави держави.

За його словами, у 2021 році планується відремонтувати та реконструювати 4,5 тисячі кілометрів державних доріг та 2 тисячі кілометрів місцевих. Також має розпочатися будівництво Київської обхідної дороги загальною протяжністю 150 км, траси М-30 протяжністю 1400 кілометрів, яка буде найдовшою дорогою України і з’єднає схід і захід країни.

Другим пріоритетним напрямком, як зазначив глава держави, є національна програма відновлення мостів, у межах якої у 2020 році побудовано та оновлено 216 мостів, серед них – легендарний і сумнозвісний міст у Запоріжжі. Цьогоріч планується будівництво та оновлення 245 мостів, зокрема Кременчуцького.

Також увага приділятиметься залізниці, «щоб поїздка залізничним транспортом між містами займала в українців максимум три-чотири години». Це передбачатиме оновлення вагонів, удосконалення й запровадження нових маршрутів «Інтерсіті». Також удосконалюватиметься система приміських поїздів, зокрема готується проєкт City Express – це інший, якісний та сучасний рівень приміського сполучення, що, серед іншого, допоможе подолати проблеми з трафіком у великих містах. Перший етап проєкту включає Київ, Харків та Дніпро.

«Наш четвертий напрямок – авіасполучення. Перш за все це програма розбудови регіональних аеропортів. Зокрема – в Ужгороді, Чернівцях, Полтаві та загалом у 16 містах України», – зазначив Зеленський.

Крім того, за його словами, нещодавно розпочалася реконструкція міжнародного аеропорту в місті Дніпрі, також планується будівництво аеропорту міжнародного значення на Закарпатті, між Ужгородом та Мукачевом.

Крім того, глава держави повідомив, що цього року планується знайти місце для будівництва та почати проєктування аеропорту, який забезпечив би цивільне авіасполучення для Донецької та Луганської областей. 

Президент нагадав, що нещодавно був ухвалений закон про концесію, і вже підписано дві концесійні угоди щодо порту Ольвія та порту Херсон. За його словами, це значні інвестиції у розвиток інфраструктури портів та великі надходження до державного бюджету. А ухвалений закон про внутрішній водний транспорт дає старт розвитку річкових перевезень, що допоможе знизити навантаження на дороги та дасть потенційний економічний ефект у мільярди гривень.

«Ми продовжимо й активну розбудову соціальної інфраструктури в кожному регіоні України – це сотні шкіл, дитячих садочків, стадіонів, лікарень та приймальних відділень», – сказав глава держави.

Ще одним важливим напрямком буде розвиток індустріальних парків.

«Наразі в нас існує 46 індустріальних парків, але, на жаль, більшість із них – лише на папері, без належної інфраструктури, комунікацій та доріг. Ми працюємо над вирішенням цих проблем і побудовою в Україні дієвої, потужної системи індустріальних парків у кожному регіоні», – зауважив Зеленський.

Також він відзначив і туристичний потенціал.

«Цьогоріч розпочато програму «Велика реставрація», яка передбачає відновлення замків, музеїв, театрів та інших перлин історичної та культурної спадщини України. За три наступних роки буде відреставровано 150 таких об’єктів», - підкреслив глава держави.

Міністр культури Олександр Ткаченко уточнив, що насамперед йдеться про об'єкти в аварійному стані, зокрема:

  • Національна філармонія в Києві,
  • Фортеця в Хотині,
  • Чернівецький національний університет,
  • Національний історико-культурний заповідник «Качанівка»,
  • Підгорецький замок у Львівській області,
  • Миколаївська астрономічна обсерваторія,
  • Національний літературний меморіальний музей імені Сковороди в Харківській області,
  • Замок Радзивіллів у Волинській області,
  • Чортківський замок у Тернопільській області,
  • Дніпропетровський коледж культури та мистецтв.