Зеленський легалізував гральний бізнес в Україні

Президент Володимир Зеленський підписав закон №2285-д, який передбачає легалізацію грального бізнесу в Україні. Раніше документ схвалив голова Верховної Ради Дмитро Разумков. Про це свідчать дані на сайті Верховної Ради.

Зазначається, що 11 серпня документ повернуто з підписом президента.

Закон фактично легалізує гральний бізнес в Україні. Зали з ігровими автоматами дозволять розташовувати тільки в готелях, які мають три-п'ять зірок, а в чотири-п'ятизіркових — казино. Допустимий вік гравця азартних ігор, відповідно до проєкту закону, стартує від 21 року. 

За ведення грального бізнесу без ліцензії передбачена кримінальна відповідальність (штраф від 170 до 680 тисяч гривень, за повторне порушення — від 680 до 850 тисяч гривень) або ж позбавлення волі. Працівникам правоохоронних органів за бездіяльність чи «кришування» грального бізнесу – від 6 до 8 років позбавлення волі.

Також штрафи можливі за низку порушень організаторів, наприклад, допуск до гри людей, молодших 21 року, — штраф близько 2 млн 360 тисяч гривень, а за повторне порушення — анулювання ліцензії.