Зеленський назвав спільні проєкти з Туреччиною у сфері оборонної промисловості

Президент України Володимир Зеленський дуже зацікавлений у співпраці з Туреччиною в оборонній сфері та розраховує на спільне виробництво не тільки безпілотників і літаків "Антонов", а й бачить величезний потенціал у спільному розвитку двигунобудування, систем ППО та виробництві корабля класу «корвет».

Про це він заявив у інтерв'ю турецькому інформаційному агентству Demirören, передає пресслужба глави держави.

Він відзначив, що оборонна сфера належить до пріоритетних у відносинах України і Туреччини.

За словами Зеленського, українська сторона з великою цікавістю та повагою спостерігає за розвитком турецького військово-промислового комплексу.

Водночас він зауважив, що й українська оборонна промисловість по праву славиться своїми традиціями і надійністю, до того ж ми добре знаємо, що таке сучасна війна. Тому, маючи таку базу, для України й Туреччини абсолютно логічно об'єднувати зусилля.

"Наприклад, турецькі безпілотники зарекомендували себе з найкращого боку. Ми бачимо, що це справді гордість вашого ВПК. Це саме той вид озброєнь, який здатний кардинально змінити ситуацію на полі бою. І ми, безумовно, зацікавлені у спільному виробництві. Тут нема що особливо пояснювати, все просто. Туреччина демонструє серйозні успіхи в цьому напрямку, і ми купуємо цю продукцію. Україна своєю чергою виробляє двигуни для дронів. Тож запуск спільного підприємства – природний крок", - сказав глава держави.

Він також зазначив, що нам, безумовно, приємний інтерес турецької сторони до літаків "Антонов", і "так само логічно, що й у галузі літакобудування ми з турецькими друзями можемо дуже багато зробити разом".

"Більш того, скажу, що це далеко не всі сфери, в яких ми можемо й розраховуємо співпрацювати з Турецькою Республікою в контексті оборонної промисловості. Двигунобудування, розвиток систем ППО, спільне виробництво корабля класу "корвет"... Потенціал для співпраці величезний", - підкреслив Зеленський.