Зеленський підписав указ про передачу сільськогосподарських земель з державної в комунальну власність

Президент України Володимир Зеленський 15 жовтня підписав указ №449 «Про деякі заходи щодо прискорення реформ у сфері земельних відносин».

Про це повідомляє пресслужба глави держави.

Документ передбачає передачу земель сільськогосподарського призначення з державної до комунальної власності.

Як наголосив Зеленський, цей крок завершить реформу з децентралізації.

Так, 26 жовтня усі новостворені громади отримають землі в комунальну власність та зможуть використовувати кошти від землекористування для свого розвитку.

За словами глави держави, загалом місцеве самоврядування отримає у власність понад 2 млн га землі.

«Ми повертаємо землі людям. З центру – на місця. Це логічно й справедливо. Важливо, що закон забороняє продаж земель комунальної власності. І це – гарантія, що наступні покоління українців залишатимуться господарями своєї землі», – зазначив Зеленський.

Він заявив, що нинішня влада обіцяла надати українцям реальне право власності на землю та виконала цю обіцянку.

Так, 31 березня 2020 року Верховна Рада ухвалила закон про обіг сільськогосподарських земель, який передбачає надання права купівлі землі лише українцям. Також законодавчо встановлені обмеження максимальної площі, яка може перебувати у власності однієї особи, та пільгові умови для українських фермерів.

6 травня Зеленський підписав закон про Національну інфраструктуру геопросторових даних, що наведе лад в усіх реєстрах природних ресурсів України, а 22 липня – закон щодо просторового планування громад.

«Це важливо для завершення децентралізації. Бо саме громади найкраще знають, як організувати своє життя: де має бути садочок, школа, комунальні дороги, садові насадження та промислові об’єкти», – зауважив глава держави.

Наразі, за даними Державної служби України з питань геодезії, картографії та кадастру, у державній власності перебуває лише понад 2 млн га землі, які указом президента України передаються у власність громадам.

Після передачі земель ОТГ у держави залишається всього 750 тис. га на акті постійного користування (землі Академії наук, Міноборони, Пенітенціарної служби тощо), щодо яких зараз здійснюється інвентаризація та присвоюються кадастрові номери з метою недопущення виведення у приватну власність.