Зеленський підписав закон щодо зниження ставки ПДВ для деяких видів аграрної продукції

Президент України Володимир Зеленський підписав Закон №1115-ІХ «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо ставки податку на додану вартість з операцій з постачання окремих видів сільськогосподарської продукції».

Про це повідомляє пресслужба глави держави.

Документ передбачає зниження ставки ПДВ з 20% до 14% за операціями з постачання та ввезення на територію України деяких видів сільськогосподарської продукції.

Зокрема, йдеться про велику рогату худобу, свиней, незбиране молоко, пшеницю, жито, ячмінь, овес, кукурудзу, соєві боби, цукрові буряки, насіння льону, свиріпи або ріпаку, соняшник та інші олійні культури.

Закон спрямований на забезпечення підтримки сільськогосподарського товаровиробництва в Україні, залучення інвестицій у галузь та підвищення конкурентоспроможності вітчизняного сільського господарства.

Також реалізація норм закону знизить мотивацію платників податку до оптимізації податкових зобов'язань з ПДВ за операціями з відповідною продукцією, що зменшить втрати бюджету та сприятиме детінізації у сфері аграрного виробництва.

Нагадаємо, 17 грудня 2020 року Верховна Рада ухвалила закон, який змінює Податковий кодекс у питанні ставки податку на додану вартість з операцій з постачання окремих видів сільськогосподарської продукції.