Зеленський розповів, коли Крим повернеться до складу України

Новообраний президент України Володимир Зеленський зробив чергову заяву щодо деокупацію півострова Крим. Про це Зеленський написав у своєму Facebook, повідомляють Акценти.

Зокрема, новообраний гарант висловив упевненість в тому, що рано чи пізно Крим повернеться до складу України і це стане спільною перемогою українського і кримськотатарського народів.

«Я вірю, що ми звільнимо батьківщину кримських татар від окупації. І нехай яким би довгим ні шлях до повернення Криму, ми пройдемо його разом з киримли (кримські татари - ред.). Ми зробимо це разом. Не забувайте, що навіть сама темна ніч закінчується світанком», - заявив Зеленський на своїй сторінці в Facebook.

Варто зазначити, що сьогодні, 18 травня, в Україні і в усьому світі виповнюється 75 років з моменту депортації кримських татар. Траурні заходи пройдуть як в столиці України, так і в інших містах країни.

Нагадаємо, петіціяо визнання Голодомору в Україні 1932-1933 років геноцидом українського народу, опублікована на сайті парламенту Німеччини, зібрала вже понад 10 тисяч підписів з необхідних 50 тисяч. У тексті петиції йдеться, що німецький Бундестаг, як і 23 уряди інших країн світу, повинен визначити, що Голодомор в Україні в 1932-1933 роках - це геноцид українського народу, викликаний радянським режимом під керівництвом Сталіна. Щоб німецькі депутати розглянули петицію, вона повинна зібрати 50 тисяч голосів. Підписати петицію можна до 27 травня. Станом на 12 травня петиція зібрала 10 338 підписів.