Зеленський ветував закон про перевірки отримувачів субсидій

Президент України Володимир Зеленський ветував та направив назад до Верховної Ради закон, який запроваджує систему перевірок отримувачів субсидій та інших соціальних виплат. Відповідні дані містяться на сайті Верховної Ради.

Відповідно до цього закону державним органам пропонували надати право перевіряти реальний матеріальний стан отримувачів субсидій та інших допоміжних виплат від держави. Це має збільшити адресність соцвиплат та зменшити витрати держави на утримання громадян, які не мають право на отримання виплат.

«Метою цього законопроєкту є підвищення адресності і ефективності державних виплат, сприяння розбудові системи соціального забезпечення, а також забезпечення ефективного використання бюджетних коштів», — пояснювали необхідність ухвалення закону у Міністерстві фінансів України.

Зокрема в отримувачів соцвиплат планували перевіряти достовірність даних, які особа подає до державних органів для отримання виплат. Передбачалося, що таку перевірку здійснюватимуть як під час подачі документів, так і під час отримання соцвиплат або після завершення періоду отримання таких виплат.

Наразі тексту пропозицій від президента щодо закону до Верховної Ради не надходило.