Зеленський змінив командувачку Медичних сил ЗСУ

За поданням міністра оборони Рустема Умєрова президент Володимир Зеленський звільнив командувачку Медичних сил ЗСУ Тетяну Остащенко. На її місці тепер буде генерал-майор медичної служби Анатолій Казмірчук.

Про це глава держави повідомив у своєму відеозверненні у Telegram-каналі.

Він зазначаив, що Казмірчук є начальником Національного військово-медичного клінічного центру «Головний військовий клінічний госпіталь» у Києві.  

Президент додав, що завдання «очевидне» — потрібен «принципово новий рівень медичного забезпечення наших воїнів». Про це, за словами Зеленського, неодноразово говорилося в суспільстві, зокрема казали бойові медики.

«Від якісних турнікетів до повної цифровізації та прозорості в постачанні, від якісного тренування до щирої комунікації з бойовими медиками в тих підрозділах, де медицина розгорнута дійсно правильно та дійсно ефективно. Досвід ефективності конкретних підрозділів має бути поширений на всі сили оборони», — наголосив Зеленський.

Як відомо, Казмірчук родом із Вінниччини. Народився у 1970 році. Закінчив факультет підготовки лікарів для Військово-морського флоту Військово-медичної академії імені Сергія Кірова в 1993 році.

З 1996 до 1997 року він був начальником відділення загальнолікарської допомоги Центрального відділення поліклініки Міноборони. Потім Казмірчук став старшим ординатором, а згодом і начальником нефрологічного відділення клініки урології та нефрології.

З 2011 до 2012 року він був на посаді провідного терапевта у Головному військовому клінічному госпіталі, пізніше цю установу очолив.

Також Казмірчук є кандидатом медичних наук. У січні 2022 року Зеленський нагородив його орденом «За заслуги» III ступеня.

Міністр оборони Рустем Умєров заявив, що причини для зміни командувача Медичних сил ЗСУ «очевидні для всіх, хто бʼється в лавах Сил оборони України, та усіх, хто допомагає».

Він наголосив, що настав час розв’язувати проблеми медичного забезпечення українських воїнів. За його словами, потрібні максимальна цифровізація процесів та дотримання усіх стандартів медичного забезпечення, включно з постачанням якісних медичних засобів та техніки.

«Таких проблем, як з неякісними турнікетами, просто не має бути в принципі», — наголосив Умєров.

Очільник Міноборони додав, що необхідна розбудова системи навчання тактичній медицині за стандартами НАТО з відповідним ресурсним забезпеченням. А ще — впровадження усіх необхідних фронту медичних практик, які дозволять зберегти якнайбільше життів наших воїнів.

Також потрібне забезпечення постійної ротації особового складу між тактичним та стратегічним рівнем для забезпечення отримання та передачі досвіду з усього циклу лікування поранених, травмованих і хворих.