"Жовтий" COVID-сертифікат можна отримати вже після першого щеплення - МОЗ

Внутрішній сертифікат про вакцинацію можна отримати вже після першого щеплення проти COVID-19. Він матиме позначку жовтого кольору і використовуватиметься до проходження повного курсу вацинації.

Про це повідомляє пресслужба Міністерства охорони здоров'я.

"Тепер внутрішній COVID-сертифікат можна отримати вже після першого щеплення вакциною проти COVID-19. Так званий жовтий сертифікат допоможе уникнути карантинних обмежень жовтого рівня. Так званий зелений — про повний курс захисту", - йдеться у повідомленні.

За інформацією МОЗ, "жовтий" COVID-сертифікат можна отримати після першого щеплення дводозною вакциною проти коронавірусу у застосунку "Дія". Цифрровий - на смартфоні, паперовий - можна завантажити з "Дії" та надрукувати. Наголошується, що друкувати сертифікат можна на звичайному білому папері, головне - що було чітко видно QR-код.

Діяти "жовтий" COVID-сертифікат буде 120 днів від моменту щеплення.

"Зелений" COVID-сертифікат можна отримати після другого щеплення дводозною вакциною або через 14 днів після щеплення однодозною вакциною. Його так само можна отримати у "Дії" в цифровому вигляді або роздрукувати.

Діяти "зелений" COVID-сертифікат буде протягом року.

Загалом різні COVID-сертифікати міститимуть інформацію про вакцинацію, негативний результат тестування (діє 72 години) або одужання проти коронавірусу, заявили у МОЗ.

Як раніше повідомлялося, Кабінет міністрів ухвалив зміни до постанови №1236 про протиепідемічні обмеження, якими, зокрема, запровадив "жовтий" та "зелений" внутрішні сертифікати.