Звільнити працівника стане простіше: в уряді розробляють новий Трудовий кодекс

У Міністерстві соціальної політики України повідомили, що у новому Трудовому кодексі, який наразі знаходиться на етапі розробки, передбачено лібералізацію трудових відносин, яка дозволить роботодавцям легше звільняти своїх працівників. Про це повідомила міністерка соціальної політики України Юлія Соколовська в інтерв'ю агентству Інтерфакс-Україна.

«Ви, напевно, самі знаєте, скільки роботодавцю коштує створити робоче місце, а потім, якщо у нього не складається співпраця зі співробітником, то яка важка процедура звільнення. Документ буде направлений на лібералізацію взаємовідносин роботодавця і працівника», — повідомила Соколовська.

За її словами, ухвалення нового Трудового кодексу має стимулювати роботодавців створювати в Україні нові робочі місця та працевлаштовувати українців. Водночас міністерка спростувала тезу про те, що новий кодекс якось наступить на права працівників.

«Є досвід інших країн, який показує, що при лібералізації трудових відносин реально створюються нові робочі місця, з'являється гнучкість для працівників», — зазначила Соколовська.