Британська поліція видалила тризуб з антитерористичного посібника

Поліція Великої Британії виконала вимогу українського посольства й прибрала тризуб зі свого антитерористичного посібника. Про це йдеться у заяві поліції з роз’ясненнями щодо призначення посібника.

У контртерористичному управлінні зазначили, що ультраправі групи часто «присвоюють собі» національні символи, у зв’язку з чим деякі національні прапори та символи потрапили до документа.

У поліції наголосили, що мають тісні зв’язки з українськими партнерами й не хочуть ображати Україну. Після зустрічі працівників МЗС королівства з представниками українського посольства було вирішено прибрати з посібника конституційний герб України — тризуб.

Контртерористичне управління поліції Великої Британії пояснило, що посібник мав на меті поінформувати правоохоронців про «низку знаків та символів, які вони можуть побачити».

«Це, втім, не означає, що групи, згадані в посібнику, становлять терористичну, ба навіть кримінальну загрозу. Це чітко вказано на початку документа», — зауважили у відомстві.

Посольство в Україні також повідомило про видалення тризуба й подякувало за допомогу усім небайдужим.

Нагадаємо, британська поліція включила до антитерористичного посібника низку ненасильницьких організацій, зокрема із захисту довкілля, наприклад, Greenpeace, а також націоналістичні угрупування. У частині з татуюванням можна було побачити український тризуб, який підписано: «Український тризуб (націоналістичний)».

Посольство України у Великій Британії зажадало від місцевої поліції прибрати згадку про тризуб з антитерористичного посібника.