Через коронавірус США призупиняють на місяць транспортне сполучення з Європою, окрім Великої Британії

Аби запобігти поширенню нового коронавірусу COVID-19, Сполучені Штати призупиняють транспортне сполучення з Європою, починаючи з 00:00 п'ятниці 13 березня, терміном на 30 днів. Виняток робитимуть для американців, що повертаються додому й пройшли перевірку на вірус, а також для Великої Британії. Про це президент США Дональд Трамп заявив у відеозверненні до громадян увечері у середу, 11 березня, передає Громадське.

Головне з виступу Трампа:

  • заборона транспортного сполучення між США та країнами Європи — за винятком Великої Британії. Рішення набуває чинності об 00:00 13 березня;
  • можливий перегляд транспортних обмежень для Китаю і Південної Кореї;
  • деякі американські страхові компанії вводять пільговий режим для випадків, пов'язаних із коронавірусом;
  • дешеві позики й відстрочка сплати податків для американських підприємств, що постраждали від коронавірусу.

За словами Трампа, США реагують на спалах коронавірусу в країні «досить оперативно й професійно», внаслідок чого вдалося запобігти значному поширенню COVID-19. Йдеться, зокрема, про обмеження подорожей, запровадження карантину на федеральному рівні, виділення Конгресом 8,3 мільярдів доларів фінансування для боротьби з коронавірусом тощо.

«Європейський Союз не спромігся ухвалити подібні запобіжні заходи й обмежити в'їзд із Китаю та інших місць спалаху вірусу. Як наслідок, значна кількість осередків (вірусу, — ред.) у США виникла через подорожувальників із Європи», — зазначив Трамп.

Аби запобігти новим випадкам зараження, США призупинять на 30 днів усього транспортного сполучення з Європою. Рішення набуває чинності в п'ятницю, 13 березня, рівно опівночі. При цьому обмеження може коректуватися залежно від конкретних ситуацій: як приклад Трамп навів американців, що повертаються додому і пройшли перевірки на зараження COVID-19.

Обмеження стосуватимуться значних обсягів торгівлі й транспортних перевезень між Європою і США, додав американський президент. (Пізніше у Twitter Трамп додав, що обмеження «не вплинуть жодним чином на торгівлю»). Але на Велику Британію обмеження США не поширюватимуться. Причини такого рішення Трамп у виступі не вказав.

При цьому обмеження на транспортне сполучення з Китаєм і Південною Кореєю, де кількість випадків зараження нині одна з найвищих у світі, можуть бути зняті передчасно, якщо ситуація в цих країнах покращуватиметься.

Дональд Трамп також оголосив про низку заходів для пом'якшення негативного впливу коронавірусу всередині США. Так, найбільші страхові компанії, з представниками яких Трамп зустрічався напередодні, погодилися скасувати додаткові виплати, пов'язані з лікуванням COVID-2019.

Президент США також нагадав, що минулої п'ятниці, 6 березня, він підписав закон, який передбачає додаткове виділення 8,3 мільярдів доларів на боротьбу з коронавірусом. Ці кошти йдуть передусім на розширення можливостей раннього виявлення COVID-19.

Трамп зазначив, що «для переважної більшості американців ризик заразитися є дуже-дуже низьким... У групі ризику — люди похилого віку, які мають проблеми зі здоров'ям». Останнім влада радить уникати зайвих подорожей, зокрема за кордон. Удома залишатися рекомендують усім, хто почуває себе недобре.

Президент США також анонсував заходи з пом'якшення фінансової ситуації в країні, викликаної спалахом COVID-2019. Йдеться, серед іншого, про збільшену допомогу працівникам, які хворіють, перебувають на карантині чи доглядають за хворими.

Крім того, Управління у справах малого бізнесу США має надати дешеві позики бізнесу, який постраждав від коронавірусу. Аби профінансувати ці позики, Трамп звернеться до Конгресу з проханням виділити додаткові 50 мільярдів доларів. А ще президент США звернеться до Міністерства фінансів, аби те відклало сплату податків для окремих підприємств і негайно скасувало податок із заробітної плати.

Трамп заявив, що економічна ситуація в США не є кризовою: «Це не фінансова криза, це лише тимчасовий період часу, який ми переживемо разом — як держава і як світ».

У Сполучених Штатах станом на вечір 11 березня зафіксовано 1237 випадків зараження новим коронавірусом COVID-19 у 41 зі 50 штатів країни. Від спричиненої вірусом хвороби 37 людей померли, а 8 вилікувалися.