До МЗС України викликали посла Угорщини

1 грудня міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба викликав посла Угорщини в Україні Іштвана Ійдярто та назвав безпідставною спекуляцією твердження про нібито "залякування" угорців на Закарпатті.

Про це повідомили у Міністерстві закордонних справ України.

Кулеба закликав угорську сторону уникати кроків та заяв, які не відображають дійсності і створюють деструктивну емоційну напругу в українсько-угорських відносинах. 

Крім того, міністр назвав неприпустимою ситуацію, коли громадяни України - депутати об’єднаних територіальних громад на своєму інавгураційному засіданні співають національний гімн будь-якої іншої іноземної держави, зокрема Угорщини.

Глава МЗС України поінформував угорського дипломата, що слідчі дії правоохоронних органів в Закарпатській області відбуваються в межах повноважень СБУ щодо окремих громадян України, і жодним чином не спрямовані проти угорської національної меншини.  

«Будь-які твердження про те, що в Україні нібито має місце "залякування" угорської громади або її частини, є безпідставною спекуляцією. В Україні як правовій державі діє принцип індивідуальної, а не колективної відповідальності», - заявив міністр.

Він підкреслив, що всі громадяни України рівні перед законом незалежно від національності та етнічного походження.  

Кулеба також додав, що угорські українці є невід’ємною частиною українського суспільства.