До України знову приїхав прем'єр Великої Британії Борис Джонсон

Прем'єр-міністр Великої Британії Борис Джонсон 17 червня знову приїхав до Києва, де зустрівся з українською владою та обговорив допомогу Україні у війні. Це вже його другий візит в Україну з початку повномасштабного російського вторгнення.

Про це повідомили президент України Володимир Зеленський та сам Борис Джонсон.

«Багато днів цієї війни довели: підтримка України з боку Великої Британії тверда й рішуча. Радий знову бачити в Києві великого друга нашої країни Бориса Джонсона», — написав Зеленський.

Голова Офісу президента Андрій Єрмак зазначив у Telegram-каналі, що Джонсон також зустрівся з представниками ОП та українського уряду.

Політики обговорили необхідність постачання важкої зброї та систем протиповітряної оборони, економічну підтримку України, посилення санкційного тиску на росію, зокрема пропозиції міжнародної групи Макфола-Єрмака, а також гарантії безпеки для України та необхідність компенсації росією завданих збитків.

«І, звісно, нашу перемогу у війні за незалежність. Ми дуже вдячні Британії за потужну підтримку. Як то кажуть, друзі пізнаються в біді. У нас спільні цілі та розуміння, як їх досягнути», — резюмував Єрмак.

Крім того, Джонсон під час зустрічі запропонував Зеленському розпочати велику навчальну програму для українських військових, повідомляє пресслужба британського уряду. Ця програма, яку очолить Велика Британія, зможе навчати до 10 тисяч українських бійців кожні 120 днів.

Зеленський після зустрічі перед представниками ЗМІ заявив, що наразі головна необхідність у зброї — протиповітряна оборона, передає Офіс президента.

«Абсолютна більшість російських ракетних ударів ведеться російською армією по звичайних людях, по цивільній інфраструктурі – житлових будинках, школах, лікарнях, університетах, транспорту. Очевидно, що це має бути одним із першочергових завдань для всіх нас, для наших партнерів – допомогти в захисті від російських ракет», — сказав Зеленський.

Водночас Джонсон наголосив, що Велика Британія хоче забезпечити Україні стратегічну витривалість, тож посилюватиме світову дипломатичну коаліцію на підтримку нашої держави та працюватиме над посиленням санкцій проти росії.

«Україна страждає, українські військові страждають, але є всі ознаки й докази, що війська РФ перебувають під значним тиском, зазнають тяжких втрат, колосально витрачають своє озброєння. За 114 днів нападу на Україну вони досі не досягли тих цілей, які визначили для себе на перший тиждень», — заявив британський прем'єр.