Ердоган і Путін домовилися про перемир’я в Сирії

Президенти Туреччини й Росії за підсумками двосторонньої зустрічі в Москві домовилися про режим припинення вогню в сирійській провінції Ідліб. Воно набуде чинності після 00:00 6 березня. Про це Ердоган і Путін заявили під час спільної пресконференції за результатами перемовин. Про це повідомляє Громадське.

Президенти та їхні групи переговорників вели перемовини протягом майже семи годин.

Пізніше деталі турецько-російської домовленості зачитав глава російського МЗС Сергій Лавров. Вони передбачають:

  • негайне припинення вогню в демілітаризованих зонах Сирії після 00:00 6 березня;
  • створення безпекового коридору протяжністю 6 кілометрів на північ і 6 кілометрів на південь від міжнародної траси М4 «Латакія-Алеппо». Параметри функціонування цього коридору будуть домовлені між міністерствами оборони Росії й Туреччини протягом семи днів;
  • початок роботи з 15 березня 2020 року спільної група патрулювання за участі турецьких і російських військ на трасі М4 за маршрутом від населеного пункту Трумба — два кілометри західніше міста Саракеб — до населеного пункту Айн-ель-Хабр.

На пресконференції Путін спершу наголосив на загостренні напруження в Сирії протягом останніх кількох місяців, поклавши відповідальність за це на сирійські «бандформування». За його словами, російська авіабаза «Хмеймім» у сирійській провінції Латакія з початку року зазнавала нападу 11 разів.

Президент РФ також висловив співчуття сім’ям загиблих турецькими солдат

«Ми не завжди погоджуємося з нашими турецькими партнерами. Але кожного разу в критичний момент, спираючись на досягнутий рівень наших двосторонніх відносин, нам завжди вдавалося знайти спільні точки дотику й знаходити рішення проблем. Так сталося й цього разу», — сказав Путін.

Своєю чергою, Реждеп Таїп Ердоган підкреслив тяжке гуманітарне становище в Сирії внаслідок збройного загострення. «За останніми даними, біля нашого кордону зараз перебуває 1,5 мільйона людей. Це позбавило регіон (Ідліб, — ред.) населення й, вочевидь, поставило Туреччину в складне становище».

Президент Туреччини також оголосив, що проведе зустріч високого рівня з Путіним найближчим часом.

«Сьогоднішні перемовини... є вираженням нашого бажання досягти повного врегулювання війни в Сирії... Сьогодні (5 березня, — ред.) після півночі набуде чинності негайне припинення вогню», — зазначив Ердоган.