Естонія готова визнавати свідоцтва COVID-вакцинації, що видані в Україні

Естонія готова визнавати міжнародні свідоцтва вакцинації, видані українськими лікарями, а також цифрові COVID-сертифікати, які українці будуть отримувати після щеплення двома дозами вакцини.

Про це заявив міністр охорони здоров'я Віктор Ляшко у Facebook.

Окрім визнання COVID-сертифікатів, українська сторона домовилася з Естонією налагодити обмін досвідом у створенні та роботі університетських клінік, а також долучитися до формування списків препаратів першої необхідності державного значення.

«Завдяки таким спискам ми можемо завчасно подбати про виробництво препаратів, обладнання чи засобів індивідуального захисту, запаси яких мають бути наявні у країнах постійно. Тоді у разі загроз надзвичайних ситуацій ми зможемо бути порівняно незалежними від великих іноземних виробників», - сказав міністр.

Як раніше повідомлялося, 29 липня Естонія відправила до України гуманітарну допомогу літаком Військово-повітряних сил, на борту якого привезли 52,8 тис. доз вакцини проти коронавірусу компанії AstraZeneca. Загалом Естонія передасть Україні 200 тис. доз вакцини від AstraZeneca.

Нагадаємо, з 1 липня в Україні в тестовому режимі почали видавати COVID-сертифікати через мобільний додаток або портал «Дія» для тих, хто повністю вакцинувався проти коронавірусу. Документ також засвідчує, що його власник чи власниця перехворіли на COVID-19 або мають негативний ПЛР-тест.