Грузія сьогодні відзначає головне національне свято - День незалежності

Святкування приурочено до дати проголошення в 1918 році незалежності Грузії Першим демократичним урядом на чолі з Ное Жорданія. Перша Демократична Республіка проіснувала два з половиною роки. Грузія відновила незалежність у 1991 році. Відповідний акт, на підставі результатів всенародного референдуму, 9 квітня прийняла Верховна Рада республіки.

Сьогодні вулиці різних міст, аеропорти і вокзали будуть прикрашені державними прапорами. З нагоди свята культурні, спортивні та розважальні заходи пройдуть в Тбілісі, Телаві, Озургеті, Поті, Зугдіді, Амбролаури, Ахалкалакі, Горі, Ахалцихе, Кутаїсі, Марнеулі, Батумі, а також на грузино-російському кордоні - на ТПП «Казбегі».

Заплановані виставки, винні дегустації, ярмарки, театральні вистави і концерти, участь в яких візьмуть відомі в Грузії виконавці.

День незалежності Грузії відзначать і за межами країни: в Америці, Європі, Азії і близькосхідних країнах. МЗС Грузії і дипломатичні представництва за кордоном спланували різні заходи в Малайзії, Узбекистані, Естонії, Туреччини, Ірландії, Німеччині, Данії, Бельгії, Угорщини, Молдові, Ізраїлі, Бразилії, Аргентині, Великобританії, Нідерландах, Латвії, Швеції, Азербайджані, Вірменії, Словенії , Франції, Україні та Литві.

В цьому році слоган свята: «Поділися знаннями». Концепція більшості святкових заходів присвячена історії та культурі Грузії, а також важливості освіти в цілому. До організації 26 травня були підключені всі державні структури, а координувало підготовку уряд Грузії.

«У цьому році святкові заходи присвячені знанню, як рушійну силу, шляхи, який веде нас до свободи. День незалежності Грузії - 26 травня, об'єднує всіх громадян. Це той день, коли ми говоримо про історію нашої країни, культурі, минулому, сьогоденні і майбутньому, національних цінностях і про свободу. Саме тому «Цей день наш»», - йдеться в повідомленні організаторів.

У День незалежності головним заходом стане церемонія присяги. 288 новобранців початкової бойової підготовки складуть присягу на площі Свободи в центрі Тбілісі. Крім столиці, 175 рекрутів сьогодні складуть присягу в Зугдіді, Мравалдзалі, Уплисцихе, Ананурі і Гремі. У всіх містах церемонії почнуться о 12:00.

Символічною кульмінацією святкування Дня незалежності стане акція о 17:10 годині. У масштабах країни державний гімн Грузії «Тавісуплеба» (Свобода) виконають на центральних площах, в поїздах і в автобусах. До флешмобу закликають приєднатися всіх громадян. До речі, час для проведення акції вибрано не випадково. У 1918 році 26 травня о 17:10 Ное Жорданія заявив про заснування Першої Грузинської Демократичної Республіки.

Примітно, що в цьому році День незалежності вперше масштабно відзначатимуть в горах. 25-26 травня святковий фестиваль одночасно проходить в трьох різних місцях в Сванетії - Местії, Тетнулді і Хешкілі.

Джерело: Новини-Грузія