Навальний опублікував перший пост в Instagram після отруєння

Російський опозиціонер Олексій Навальний розмовляв з німецьким прокурором стосовно свого отруєння та заявив, що одразу після одужання повернеться в Росію. Він зміг цілий день самостійно дихати й навіть написав перший після отруєння пост, який опублікував в Instagram у вівторок, 15 вересня.

Він також опублікував фото з лікарні спільне з дружиною Юлією, сином Захаром і дочкою Дариною.

«Привіт, це Навальний. Сумую за вами. Я все ще майже нічого не вмію, але ось вчора зміг цілий день дихати сам. Взагалі сам. Ніякої сторонньої допомоги, навіть найпростіший вентиль в горлі не використав. Дуже сподобалось. Дивовижний, недооцінений багатьма процес. Рекомендую», — написав опозиціонер.

Як пише газета The New York Times, Навальний провів розмову з німецькими правоохоронцями в лікарні «Шаріте» в Берліні. Тривалий час він перебував у комі. Та зараз, за повідомленням співробітника служб безпеки, з яким розмовляли журналісти, росіянин перебуває при ясному розумі. За його словами, після повного одужання Навальний планує повернутися до Росії.

Наразі медики сподіваються, що опозиціонер може згадати подробиці того, як йому стало погано на борту літака. Його заяви можуть бути загрозою для людей, які стоять за отруєнням. У зв'язку з цим державне Управління кримінальної поліції Берліну посилило заходи безпеки щодо російського опозиціонера. Тепер його у клініці охороняє більше поліцейських.

Як повідомлялося раніше, Навальний перебуває в німецькій клініці «Шаріте» з 22 серпня. До цього він лежав у лікарні Омська, куди його привезли після того, як він втратив свідомість у літаку по дорозі з Томська до Москви.

Німецькі експерти встановили, що Навального отруїли речовиною з групи «Новічок». Саме речовиною з цієї групи російське ГРУ намагалося вбити колишнього розвідника РФ Сергія Скрипаля у Великій Британії.