Німеччина готова запровадити санкції проти РФ, якщо та використає «Північний потік-2» проти України - ЗМІ

Німеччина готова буде вжити національних заходів, зокрема запровадити санкції проти Росії, якщо та буде використовувати «Північний потік-2» як зброю у гібридній війні з Україною.

Таке передбачає проєкт угоди між США та Німеччиною щодо запобігання загроз, які несе російський газопровід, повідомляє із посиланням на свої джерела Bloomberg.

Так, угоду мають підписати уже найближчим часом. Відповідно до угоди, якщо Росія спробує використовувати газ як зброю проти України, Німеччина вживатиме заходів сама та наполягатиме на аналогічних кроках на європейському рівні. Вони включатимуть зокрема санкції для обмеження експорту енергоносіїв із Росії.

Високопоставлений американський чиновник, який вирішив залишити анонімним, розповідає, що сторони довго шукали конкретне формулювання, у якому б Німеччина пообіцяла б перекрити потік газу через «Північний потік-2» в разі, якщо Росія спробує тиснути на Україну. Водночас у Берліні довгий час опиралися такому кроку, заявляючи, що така загроза тільки ще більше політизує проєкт, який, як стверджує канцлерка Ангела Меркель, є виключно комерційним.

Як пише Reuters із посиланням на свої джерела, угода буде містити зобов'язання як США, так і Німеччини забезпечити збільшення інвестицій в енергетичний сектор України, щоб компенсувати будь-які негативні наслідки від запуску російського трубопроводу.

«Має непоганий вигляд», — каже одне з джерел. Інше додає, що угода між Вашингтоном і Берліном «зніме побоювання, висловлені законодавцями США, а також владою України».

Reuters зазначає, що старший радник держсекретаря США Дерек Чоллет має зустрітися з українською владою у Києві 20 та 21 липня, щоб підтвердити стратегічну цінність американсько-українських відносин.

Напомним, 16 липня президент США Джо Байден під час перемовин у Вашингтоні з канцлеркою Німеччини Ангелою Меркель обговорили будівництво російського газопровіду «Північний потік-2». Лідери США та Німеччини погодилися, що не можна допустити, щоб Росія використовувала енергетику як зброю проти сусідів.