Німеччина і Нідерланди створюють військовий інтернет для НАТО

Міністр оборони Німеччини Урсула фон дер Ляєн і міністр оборони Нідерландів Анк Бійлевельд підписали угоду про створення першого в історії спільного військового інтернету TEN (Tactical Edge Networking).

Угода була підписана на цьому тижні в Брюсселі, Бельгія, де проходила зустріч міністрів оборони НАТО. Про це повідомляє SpeakerNews з посиланням на ZDNet.

Спочатку TEN об'єднає зв'язок між наземними операціями німецької армії (Бундесвер) (D-LBO) і тактичною комунікаційною програмою FOXTROT голландських військових. Надалі планується об'єднання військових мереж інших членів НАТО.

"Головний план полягає в тому, щоб члени НАТО спільно використовували військові мережі, щоб нові та вдосконалені спільні стандарти могли бути розроблені і розгорнуті в усіх державах НАТО", - йдеться в повідомленні.

Штаб-квартира TEN буде перебувати в німецькому місті Кобленц, центр дизайну і прототипування розмістять в Амерсфорте, Нідерланди.

Очікується, що розгортання TEN обійдеться обом країнам в мільйони євро, включаючи витрати на переоснащення десятків тисяч солдатів і транспортних засобів новим сумісним обладнанням.