Палата представників Конгресу проголосувала за імпічмент Трампа

Нижня палата американського парламенту — Палата представників — після понад 11 годин обговорень проголосувала за статті імпічменту президенту Сполучених Штатів Америки Дональду Трампу. Таким чином, він увійде в історію США як третій президент, якому оголосили імпічмент. Засідання транслювала газета The Washington Post.

Конгресмени голосували окремо за кожну з двох статей імпічменту. Звинувачення у «зловживанні владою» підтримали 230 конгресменів при необхідних 218, проти висловилося 197 (зокрема два демократи).

Крім того, Тульсі Ґабард, яка претендує стати кандидаткою у президенти від Демократичної партії, проголосувала «присутній» — це фактично означає, що конгресмен утримався під час голосування.

За визнання Трампа винним у «перешкоджанні роботі Конгресу» висловилося 229 конгресменів, тоді як 198 (серед яких троє демократів) це не підтримали. Ґабард вдруге «утрималась».

Пізніше вона пояснила: вважає Трампа винним у зловживаннях, але не може підтримати думку прихильників імпічменту, що його провал призведе країну до диктаторства.

«Сьогоднішній мій голос — за примирення, яке нам так необхідно, і надію, що ми разом зможемо зцілити нашу країну», — сказала вона.

Як і очікувалося, голосування відбулося переважно за партійним принципом: імпічмент Трампа підтримали майже всі демократи, натомість усі республіканці висловилися проти.

У Палаті представників більшість за Демократичною партією. Тепер справу про імпічмент передадуть на розгляд верхньої палати Конгресу – Сенату, де більшість належить Республіканській партії США.

Трамп став третім президентом США, якому оголосила імпічмент Палата представників.