Польща подасть до суду на Німеччину, якщо та сприятиме «Північному потоку-2»

Газовий оператор Польщі, компанія PGNiG, повідомила, що не виключає судових процесів проти Німеччини у разі, якщо та спробує вивести «Північний потік-2» з-під обмежень, які на нього накладає європейська газова директива. Про це повідомив голова PGNiG Пьотр Возняк, передає видання Biznesalert.

Зокрема Возняк нагадав, що Польща вже виграла один суд проти Німеччини щодо трубопроводу OPAL, який є наземним продовження «Північного потоку-1». Тоді Польща досягнула накладання обмежень на використання цього трубопроводу Газпромом для постачання газу до Німеччини та Чехії.

«Якщо, на нашу думку, не буде здійснено глибокого аналізу впливу інвестиції на ринок та безпеку сусідніх країн у межах імплементації оновленої газової директиви щодо трубопроводу «Північний потік-2», то ми залишимо за собою право застосувати відповідні юридичні кроки», — повідомив Возняк.

Нагадаємо, 13 листопада німецький парламент з другої спроби ратифікував оновлене законодавство ЄС, яке поширює норми ЄС на морські трубопроводи, зокрема «Північний потік-2».