Посли «Великої сімки» відреагували на рішення Конституційного суду щодо скасування антикорупційних реформ

Посли країн «Великої сімки» (G7) висловили занепокоєння щодо скасування антикорупційних реформ в Україні, які були впроваджені після Революції Гідності та наголосили, щоб Україна не поверталася у минуле.

Про це йдеться у заяві послів країн G7 в Україні у Twitter.

«Посли країн G7 стривожені зусиллями скасувати антикорупційні реформи, що відбулися після Революції Гідності. Ми підтримуємо український народ, який продовжує боротися за втілення свого прагнення заможної та демократичної України. Було досягнуто вже такого значного прогресу, Україна не повинна повертатися в минуле», ㅡ йдеться в повідомленні.

Нагадаємо, 27 жовтня Конституційний суд України на закритому засіданні визнав неконституційною статтю 366-1 Кримінального кодексу, яка передбачає відповідальність для чиновників та суддів у вигляді штрафу або позбавлення волі за подання завідомо недостовірних відомостей у декларації.

28 жовтня о 19:00 Національне агентство з попередження корупції на виконання рішення Конституційного суду закрило доступ до Реєстру декларацій.

«Це нищівна поразка антикорупційної реформи в Україні. Сподіваємося, що законодавці не ігноруватимуть цю ситуацію, а в України ще буде шанс на державний апарат без корупції», - заявили у відомстві.

Крім того, в НАЗК підкреслили, що судді КСУ прийняли це рішення у власних інтересах, оскільки відомство виявило у деяких суддів ознаки декларування недостовірної інформації.

Рішення КСУ ухвалив за поданням 47 народних депутатів з «Опозиційною платформи - За життя» та «За майбутнє» щодо конституційності положень законів, що становлять так звану антикорупційну платформу.

Зокрема, парламентарії оскаржили окремі положення законів «Про запобігання корупції», «Про прокуратуру», «Про Національне антикорупційне бюро України», «Про Державне бюро розслідувань», «Про Національне агентство України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів», Кримінального і Цивільного процесуального кодексів.