Поява вакцини від COVID-19 спровокує падіння долара на 20%, - аналітики з Wall Street

Американські аналітики очікують, що поява вакцини проти коронавірусу призведе до падіння курсу долара в 2021 році на 20% через зростання впевненості в світовій економіці.

Про це повідомляє Financial Times.

Аналітики пояснюють, що це дозволить вдаватися до більш ризикованих кроків на ринку. Натомість долар, як правило, має особливий попит у часи кризи як «гарант безпеки».

Великі банки, які вже давали негативні прогнози щодо курсу, ще більше погіршили свої показники в листопаді після новин про ефективність вакцин.

«Ми прогнозуємо, що поширення вакцини змусить долар іти шляхом, яким він рухався з початку до середини 2000-х років. Чи може долар обвалитися на 20% лише наступного року? Думаємо, так», — зазначив економічний стратег Келвін Цзе.

Так, на початку 21 століття долар обвалився на 33% за декілька років. Попит на інші валюти на ринках, що розвиваються, стрімко зростав, адже інвестори йшли за низькими відсотковими ставками. Тенденцію спинила світова криза 2008 року.

Згідно з прогнозами, складеними Bloomberg, інвестори очікують, що до кінця 2021 року індекс долара впаде орієнтовно на 3%. Водночас євро до долара здорожчає.

У Morgan Stanley, американському інвестиційному банку, очікують падіння індексу на 4% завдяки зростанню валют Норвегії, Швеції, Нової Зеландії та Австралії. На думку аналітика компанії, євро коштуватиме 1,25 долара наприкінці 2021 року.

Банківські аналітики також зазначають, що підвищення у США облікової ставки призведе до відтоку інвесторів у пошуку кращих умов, що ще більше позначиться на показниках долара.

Нагадаємо, американська компанія Pfizer та німецька фірма BioNTec завершили третій клінічний етап випробування кандидата у вакцини проти COVID-19. Аналіз даних показує, що ефективність потенційної вакцини становить 95%.

Крім того, про ефективність свого кандидата у вакцини проти COVID-19 заявила американська компанія Moderna. За попередніми даними, нова їх потенційна вакцина показала ефективність на 94,5%.