Путін дав розпорядження почати в Росії масштабну вакцинацію від COVID-19

Президент Росії Володимир Путін оголосив плани почати масову вакцинацію населення від коронавірусу російським препаратом «Спутник V» з наступного тижня. Першими прищеплять лікарів та вчителів.

Про це повідомляє ТАСС.

Зазначається, що вакцинація буде безкоштовною та добровільною, а першими щеплення зроблять учителі та лікарі, оскільки входять до «груп ризику».

Так, Путін підкреслив, що промисловість та медична мережа в Росії вже готові до такого кроку.

«Давайте зробимо цей перший крок», - закликав глава РФ.

Також він зауважив, що на території країни вже виробили приблизно 2 мільйони доз російської вакцини.

«Знаю, що вже понад 2 мільйони доз у нас вироблено. Або буде вироблено в найближчі кілька днів, досягне такого рівня виробництво першої зареєстрованої у світі вакцини проти коронавірусної інфекції "Спутник V"», - заявив президент Росії.

Нагадаємо, 11 серпня в Росії зареєстрували нібито вакцину від коронавірусу «Супутник V», або «Гам-Ковід-Вак». Цей препарат розробив Національний дослідницький центр епідеміології та мікробіології ім. Н.Ф. Гамалії.

Міністр охорони здоров'я РФ Михайло Мурашко стверджує, що вакцина показала високу ефективність і безпеку. Проте препарат досі не пройшов наймасштабнішого, третього етапу клінічних випробувань.

14 жовтня в Росії зареєстрували другу вакцину від коронавірусу. Її розробив Новосибірський державний науковий центр вірусології й біотехнології «Вектор». Назвали препарат «ЕпіВакКорона». Але й він також не пройшов третього етапу випробувань.