Путін розрахував час польоту ракети Альянсу від Харкова до Москви

Якщо Україна вступить в НАТО, то ракетам Альянсу буде потрібно не більше 10 хвилин, щоб долетіти до Москви.

Про це сказав президент РФ Володимир Путін в ефірі телеканалу «Росія-1», передає РБК.

Він повідомив, що в Росії можуть бути червоні лінії, які стосуються розширення НАТО — зокрема вступ України до Північноатлантичного альянсу.

За словами Путіна, розширення НАТО у Східній Європі та наближення його інфраструктури до кордонів Росії «має практичне значення», бо після вступу до Альянсу Польщі та Румунії там розмістили пускові ракетні установки.

Крім того, російський лідер зазначив, що комплекси можуть бути використані нібито не тільки в оборонних цілях, і зазначає, що зараз ракетам НАТО з Румунії та Польщі потрібно 15 хвилин, щоб долетіти до центральної Росії.

«Уявімо собі, що Україна стане членом НАТО. Час польоту від Харкова, скажімо, або, не знаю, Дніпра до центральної частини Росії, до Москви, зменшиться до семи-десяти хвилин. Це для нас червона лінія чи ні?» — сказав він.

А ще Путін вважає, що щонайменше 50% українців не хочуть вступу України в НАТО.

«І це розумні люди. Я кажу без жодної іронії. Це не тому, що інші дурні. А тому, що ті, хто не хочуть, розуміють, що вони не бажають опинитися на лінії вогню», - додав російський президент.

Водночас, за результатами соцопитування Міжнародного республіканського інституту (МРІ), 48% українців підтримують вступ до Альянсу, тоді як 28% вважають за краще не вступати до нього. 

Також опитування Київського міжнародного інституту соціології (КМІС), результати якого публікували у листопаді 2020 року, свідчили: 49% українців виступають за вступ до ЄС і НАТО, 27% підтримують нейтральний статус, а 13,8% хочуть до Євразійського союзу на чолі з РФ.